لوگو سامانه بیدار تریدر
صفحه اصلی
آموزش
درباره ما
صفحه اصلی
آموزش
درباره ما
مقالات آموزشی
خانهآموزش بورسمقالات آموزشی

ثبت نام سجام برای کودکان

برای شروع هرگونه فعالیت در بازار سرمایه باید کد سجام را دریافت کنید. زمانه زیادی نمی‌گذرد که محدودیت و داشتن شرایط سنی برای دریافت کد سجام برداشته شده است. بر اساس قانون اساسی ایران تمام افرادی که به طور قانونی در ایران متولد شده‌اند و ایرانی هستند پس از تولد و دریافت اطلاعات هویتی، می‌توانند کد بورسی دریافت کنند. در این مقاله به بررسی جزییات ثبت نام و دریافت کد سجام برای کودکان می‌پردازیم.

سجام چیست؟

قبل از اینکه متوجه چگونگی دریافت سجام برای کودکان و افراد زیر ۱۸ سال شوید، لازم است بدانید کد سجام دقیقا چیست؟ سامانه جامع اطلاعات مشتریان به اختصار سجام نامیده می‌شود. سجام توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه ایجاد و اداره می‌شود. هدف سجام ایجاد و ارائه‌ی خدمات یکپارچه و جامع به شما فعالان بازار بورس است. سجام برای گردآوری سوابق معاملاتی همه‌ی سهامداران شکل گرفته است و به راحتی می‌توانید دارایی‌های‌تان را در سامانه سجام مشاهده کنید. برای شروع فعالیت در بازار بورس اوراق بهادار، باید در این سامانه ثبت‌نام کنید. نشانی اینترنتی www.sejam.ir برای ثبت‌نام در سامانه سجام  است.

ثبت نام سجام برای کودکان زیر 18 سال

بسیاری از افراد علاقه‌مند هستند که برای سرامایه‌گذاری یا آشنایی فرزندانشان با مدیریت دارایی و مفاهیم اقتصادی برای آن‌ها در بازار بورس، اقدام به سرمایه‌گذاری کنید. همه‌ کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال می‌توانند بدون شرایط سنی از بدو تولد و ثبت اطلاعات هویتی، در سجام ثبت نام کنند و زیر نظر سرپرست قانونی خود در بورس فعالیت کنند. دریافت کد سجام برای کودکان نیز همانند ثبت نام بورس سجام برای شما و دیگر بزرگسالان است و فقط در فرآیند احراز هویت کمی متفاوت است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام سجام کودکان زیر 18 سال

  • شناسنامه خود کودک و نوجوان زیر ۱۸ سال
  • مدارک هویتی پدر
  • کپی از تمام صفحات شناسنامه پدر و کارت ملی (سرپرست فرزند) به همراه کپی مدارک هویتی فرزند
  • اطلاعات ارتباطی شامل آدرس محل سکونت، محل کار، کد پستی، تلفن ثابت و تلفن همراه می‌تواند اطلاعات والد و سرپرست باشد.
  • اطلاعاتی همچون شماره حساب، نام بانک، نام شعبه، کد شعبه و شماره شبا که باید به نام فرد زیر 18 سال باشد.

احراز هویت

برای انجام فرآیند احراز هویت که پس از ثبت‌نام در سامانه سجام صورت می‌گیرد، حضور فرزند زیر 18 سال شما اجباری نیست. اما سرپرست قانونی فرزند که قالبا پدر فرد است، باید اصل مدارک هویتی خود و کودک را همراه داشته باشد و به دفاتر پیشخوان یا شعب کارگزاری مثل کارگزاری اقتصاد بیدار مراجعه کند. گفتنی است که در حال حاضر امکان احراز هویت غیر حضوری برای افراد زیر ۱۸ سال وجود ندارد.


این صفحه را برای دوستانتان بفرستید:
Copy

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

ارسال

نظرات کاربران

نظر

بورس

10

ثبت نام سجام برای کودکان

راهنمای شروع بورس

چیز زیادی از بورس نمی‌دانید؟ ما گام به گام از نقطه صفر شما را همراهی می‌کنیم تا پیچیدگی‌های بورس را برایتان راحت کنیم.
دوره جامع آشنایی با بازار سرمایه
مدرس: امیرسهیل قاضی مرادی
شروع: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت : ۱۵:۰۰
شروع نشدهجامع