لوگو سامانه بیدار تریدر
صفحه اصلی
آموزش
درباره ما
صفحه اصلی
آموزش
درباره ما
راهی مطمئن برای سرمایه‌گذاری در بورسصندوق سرمایه گذاری

صندوق‌ سرمایه گذاری چیست ؟

برای افرادی که دانش و وقت کافی ندارند، سرمایه گذاری در بورس می تواند پرریسک باشد. در نتیجه این افراد به دنبال راهی برای سرمایه گذاری مطمئن در بازار بورس می‌باشند تا بتوانند هم سرمایه خود را حفظ کنند و هم سود خوبی را به دست آورند. به همین دلیل به ای افراد توصیه می‌شود که سرمایه خود را به صورت غیر مستقیم سرمایه‌گذاری کنند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با هدف توسعه بازار سرمایه و بهره‌مندی از افراد حرفه‌ای و متخصص، این امکان را برای سرمایه‌گذاران فراهم نموده تا از طریق تشکیل سبد متنوعی از دارایی و سهام، ضمن دستیابی به بازدهی مناسب، ریسک سرمایه گذاری خود را کاهش دهند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری اقتصاد بیدار

...

ETFصندوق سهامی ارزش آفرین بیدار

success

ترکیبی از بهترین و پربازده‌ترین سهام بازار

success

مدیریت توسط تحلیل‌گران و متخصصین حرفه‌ای

success

بدون نیاز به صرف زمان و فراگیری دانش تخصصی بورس...

ETFصندوق درآمد ثابت سپر سرمایه بیدار

success

سود تضمینی و بدون ریسک

success

سود بالاتر از بانک و معاف از مالیات

success

سود روزشمار و بدون محدودیت برداشت

مزیت‌های صندوق سرمایه‌گذاری

راهکاری مطمئن برای سرمایه‌گذاری در اقتصاد ایران

مدیریت حرفه ای

سرمایه شما توسط حرفه‌ای‌ترین و متخصص‌ترین تحلیلگران و معامله‌گران مدیریت می‌شود

ذخیره زمان

با خرید صندوق سرمایه‌گذاری دیگر نیازی به صرف زمان برای بررسی سهام و خرید و فروش نخواهید داشت

بازدهی بالا

صندوق سرمایه‌گذاری با تکیه بر مدیریت حرفه‌ای، بازدهی بالاتری را نسبت به شاخص دارد

کاهش ریسک

متخصصین بازار با ریسک‌سنجی حرفه‌ای، در تلاشند فاصله بازده واقعی و انتظاری را کاهش دهند

چه صندوقی مناسب من است؟

صندوق ارزش آفرین بیدار بخرید اگر ...

خرید و فروش سهام، فعالیتی بسیار جذاب و سود ده است ولی اگر دانش و تجربه کافی در این زمینه نداشته باشید، ممکن است با ضرر مادی و معنوی زیادی رو به رو شوید. صندوق سرمایه‌گذاری سهامی با مدیریت تحلیل‌گران و معامله‌گران حرفه‌ای، سرمایه خرد افراد را جمع می‌کند و با تشکیل کمیته سرمایه‌گذاری تخصصی، سعی می‌کند تا با حداکثر کردن سود سرمایه‌گذاری، ریسک آن را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. بازده صندوق سرمایه‌گذاری سهامی در بلندمدت همیشه بالاتر از شاخص بوده و کمترین زحمت را برای سرمایه‌گذار دارد.

قصد سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در سهام دارید

زمان و تخصص کافی برای تحلیل ســـهام را ندارید

می‌توانید ریسک متوسط سرمایه‌گذاری را تحمل کنید
....

صندوق سپر سرمایه بیدار بخرید اگر ...

اگر تا به حال به فکر کسب بازده بدون ریسک و سود تضمینی افتاده باشید، احتمالا اولین گزینه‌ای که به ذهنتان رسیده بانک است. اما گزینه‌ بهتری به نام صندوق درآمد ثابت وجود دارد که سود تضمینی می‌دهد، بازدهی بالاتری از بانک دارد، سود آن به صورت روزشمار محاسبه می‌شود و در هر زمان امکان برداشت وجه وجود دارد. صندوق‌ درآمد ثابت سپر، سرمایه‌گذاری بسیار خوبی برای زمان‌های رکود بازار است و همچنین با قرار دادن آن در پورتفوی خودتان می‌توانید ریسک سرمایه‌گذاری خود را در مجموع کاهش دهید.

می‌خواهید سود تضمینی بدون ریسک دریافت کنید

سود روزشمار را به ماه‌شمار بانک ترجـیح می‌دهید

نقد شوندگی سرمایه برایتان اهمیت بالایی دارد
....

نحوه خرید صندوق‌های سرمایه‌گذاری

صندوق‌های ارزش و سپر، از نوع ETF یا قابل معامله در بورس هستند. برای خرید و فروش واحدهای این صندوق تنها کافیست که کد بورسی و کد آنلاین معاملاتی داشته باشید. در ادامه مسیر خرید آن را در پلتفرم اکسیر اقتصاد بیدار برای شما شرح خواهیم داد.

۱

جست‌و‌جوی نماد صندوق در پنل آنلاین

وارد پنل معاملاتی کارگذاری خود شوید و نام نماد صندوق را جست و جو کنید. صندوق سهامی ارزش آفرین بیدار را با نماد "ارزش" و صندوق در آمد ثابت سپر را با نماد "سپر" یافت خواهید کرد.

۲

وارد کردن تعداد و قیمت واحد صندوق

در این مرحله دقیقا مانند گذشته و سایر سهم‌هایی که خرید می‌کنید، تعداد سهام صندوقی که قصد خرید آن را دارید به همراه قیمت مورد نظر انتخاب کرده و سفارش خرید خود را ثبت کنید.

۳

خرید و سرمایه‌گزاری!

تبریک! شما با خرید واحدهای ارزش و سپر در صندوق سرمایه‌گذاری مورد نظر خود سرمایه‌گذاری کرده‌اید و از خدمات حرفه‌ای مدیریت سهام توسط متخصصین و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری برخوردار خواهید شد.
برای خرید صندوق قابل معامله در بورس، حساب کارگزاری ندارید؟
افتتاح حساب

سوالات متداول

صندوق ETF یا یا قابل معامله در بورس چیست و چگونه می توان در آن‌ سرمایه گذاری کرد؟

نوعی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند که از دارایی‌های متنوع تشکیل شده و واحدهای آن در طول روز همانند سهام در بازار بورس معامله می‌شوند. سرمایه گذاران برای خرید واحدهای این صندوق‌ها حتما باید کد بورسی داشته باشند و از طریق سامانه معاملات آنلاین کارگزاری اقدام به خرید صندوق مورد نظر نمایند.

تفاوت صندوق سهامی و صندوق درآمد ثابت چیست؟

صندوق‌های با درآمد ثابت بازدهی پایین‌تر نسبت به صندوق‌های سهامی دارند و ریسک آن‌ها نیز پایین‌تر است. صندوق سهامی در سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی اقدام به سرمایهگذاری می کند و در مقابل صندوق درآمد ثابت در اوراق مشارکت و همچنین سپرده های بانکی پول افراد را نگهداری میکند. بازده صندوق درآمد ثابت اندکی بالاتر از نرخ سود بانک است.

آیا صندوق‌های سرمایه‌ گذاری دارای نرخ سود معین و تضمین شده می باشند؟

طبق مقررات سازمان بورس صندوق‌ها نمی توانند نرخ سود تضمین شده‌ای را اعلام کنند. از این رو هیچ کدام از صندوق‌های سرمایه گذاری نرخ سود تضمین شده ندارند و صرفا پیش بینی خود از میزان سودآوری را اعلام میکنند.

منظور از نقدشوندگی بالا در صندوق‌ سرمایه‌گذاری سپر چیست؟

نقدشوندگی بالا به این معناست که شما هر زمان درخواست برداشت سرمایه‌تان را داشته باشید، این امکان برای شما وجود داشته دارد و مانند سهام گرفتار صف‌های فروش نمی‌شوید.

سرمایه‌گذاری در صندوق‌ سپر چه مزیتی نسبت به سرمایه‌گذاری در بانک دارد؟

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت همانند صندوق سپر ، همواره سودی بالاتر از سود سپرده بلندمدت بانکی به سرمایه‌گذاران خود می‌دهند. از سوی دیگر، در بانک چنانچه قبل از سررسید سرمایه‌گذاری، بخواهید پول خود را برداشت کنید نرخ اعلام شده دچار شکست شده و نرخ کمتری به سرمایه شما تعلق می‌گیرد اما در صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، شکست نرخ وجود ندارد و سرمایه‌گذار متناسب با روزهای حضور خود در صندوق سود کسب می‌کند.

آیا صندوق‌ سرمایه‌گذاری درآمد ثابت سپر، سود تضمینی دارد؟

در حال حاضر و مطابق مقررات، هیچ صندوقی در بازار سرمایه کشور سود تضمین شده ندارد و صندوق‌های اقتصاد بیدار نیز از این قانون مستثنی نیستند. اما صندوق‌های با درآمد ثابت، با توجه به پرتفویشان ریسک و ضرر بسیار پایین و در حد صفر دارند . مطابق روال کاری موجود و به منظور قدر نهادن به اعتماد سرمایه‌گذاران، مدیر صندوق همواره سعی دارد طوری عمل نماید که تقریبا مطمئن است صندوق سود خواهد کرد و اکثرا نرخ نهایی از نرخ پیش‌بینی شده بالاتر هم خواهد بود.